Połączenie Konta ORCID z PBN i POL-on

1. Logujemy się na stronie https://pbn.nauka.gov.pl/core/#/home
  2. W prawym górnym rogu klikamy w nazwę użytkownika, na liście rozwijalnej wybieramy „Konto użytkownika”.
  3. Klikamy panel „+ POL-on” widoczny na koncie użytkownika. Wpisujemy numer PESEL (kod kraju i numer dokumentu podajemy tylko w przypadku, jeśli nie mamy numeru PESEL) i zatwierdzamy, klikając „PODŁĄCZ”. System automatycznie uzupełni nasze dane w zakładce „POL-on”.

UWAGA!
    Jeżeli nie podlegaliśmy rejestracji w POL-on (jako pracownik/zleceniobiorca żadnej instytucji z systemu szkolnictwa wyższego, doktorant lub student), powiązanie systemu PBN i POL-on nie będzie możliwe do czasu zarejestrowania przez Dział ds. Pracowniczych i Socjalnych w module Pracownicy systemu POL-on. Rejestracja w ww. module będzie możliwa najwcześniej w pierwszym dniu obowiązywania stosunku pracy. W takim przypadku, prosimy o pominięcie kroku łączenia konta POL-on z PBN i powrócenie do łączenia, po zarejestrowaniu Państwa osoby w POL-on. W takiej sytuacji należy postępować w sposób, jak opisano w pod-zakładce „POŁĄCZENIE KONTA ORCID Z PBN I POL-on”.
  1. Celem połączenia konta ORCID z PBN, na koncie użytkownika klikamy przycisk „ORCID” widoczny w komórce po lewej stronie ekranu pod nazwą „Integracje zewnętrzne”.
  2. Potwierdzamy naszą zgodę na dostęp bazy PBN do naszych danych w serwisie ORCID poprzez kliknięcie przycisku „Authorize”.
  3. Na koncie użytkownika PBN widoczne są oba profile: Profil Naukowca POL-on i Profil ORCID (widoczny numer ORCID). Konto zostało pomyślnie powiązane.

łączenie kont orcid pbn polon

W przypadku problemów technicznych z kontem PBN, uprzejmie prosimy o kontakt z HelpDeskiem systemu. Przesłanie pytań jest możliwe po kliknięciu na stronie PBN w ikonkę „HELP DESK” (jasny górny panel, prawy róg) . Do przesyłania zapytań nie ma wymogu posiadania konta PBN.